НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
logo
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
Тиждень доброчесності: коли, для кого і навіщо?
Офіс доброчесності
Просвіта. Взаємодія
Блог
17 Листопада 2021
|
Тиждень доброчесності: коли, для кого і навіщо?

Тиждень доброчесності: коли, для кого і навіщо?

Цього року команда Офісу розбудови доброчесності при НАЗК ініціює загальноукраїнський Тиждень доброчесності, який триватиме з 29 листопада по 3 грудня. Запрошуємо освітян приєднуватися!

 

Що таке Тиждень доброчесності?

 

Це п’ять робочих днів, протягом яких навчальні та позанавчальні активності варто присвятити темі доброчесності. Головна мета – ознайомити учнівство з поняттям “доброчесність“, надати базові знання про корупцію та її негативні наслідки.

 

Для чого проводити Тиждень доброчесності?

 

Формування цінностей у дітей починається ще зі школи, однак небагато учнів знають, що таке корупція, усвідомлюють її наслідки та інтегрованість у різні сфери суспільного життя. Діти рідко стикаються з цією темою, а вона складна і потребує комплексного підходу. Ще менше з учнями говорять про доброчесність – як протиставлення корупції. Пов’язано це із тим, що, на перший погляд, поняття доброчесності є абстрактним, тому говорити про неї може бути складно чи некомфортно. Тому Тиждень доброчесності – це перше занурення школярів у цю тематику, яке допоможе сформувати базове, необхідне відповідно до їхнього віку, розуміння. 

Кінцева мета – створити умови, за яких діти зможуть поставити, в першу чергу, собі запитання, які вони ніколи раніше не ставили та не думали про них. Для чого бути доброчесним? Як це бути доброчесним? Як варто вчинити в тій чи іншій ситуації, коли рішення не є очевидним? 

 

Чому саме тиждень доброчесності, а не день, урок чи позакласна година?

 

Бо це оптимальний варіант для того, щоб встигнути занурити учнів у тему доброчесності через різні активності: тематичні уроки, ігри, квест тощо. Детальні плани занять та інших інтерактивів були розроблені Офісом розбудови доброчесності при НАЗК і описані у Методичних рекомендаціях. Там же можна дізнатися, як можна інтегрувати тему доброчесності в заняття з інших предметів. Завантажити рекомендації можна за посиланням: https://bit.ly/3qwlisX 

Тиждень доброчесності – це один з кроків на шляху до розбудови доброчесного та успішного суспільства. І цей шлях однозначно починається з дитинства.