НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
logo
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
Як правильно зазначити інформацію про зареєстроване та фактичне місце проживання декларанта?
Офіс розбудови доброчесності
Просвіта. Навчання. Взаємодія
Як правильно зазначити інформацію про зареєстроване та фактичне місце проживання декларанта?

Як правильно зазначити інформацію про зареєстроване та фактичне місце проживання декларанта?

☝️ Під час заповнення декларації важливо пам’ятати, що вам необхідно зазначити як об’єкти, у яких ви та члени вашої сім’ї зареєстровані, так і нерухомість, у якій ви або члени сім’ї фактично проживали у звітний період.

🔑 Так, у розділі 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» потрібно зазначити відомості про зареєстроване місце проживання відповідно до даних у документах, наприклад, паспорту громадянина України у формі книжечки.

📝 Також у цьому розділі декларанти повинні зазначати адресу фактичного місця проживання станом на кінець звітного періоду, якщо вона відрізняється від зареєстрованого місця проживання, крім випадків, коли вказується адреса для листування. Якщо ви на постійній основі проживали в готелі або гуртожитку — необхідно вказати як адресу готелю/гуртожитку, так і номер/кімнату.

⚠ Ці відомості мають дублюватися у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації.

💡 Нагадаємо, що декларант повинен задекларувати всі об’єкти нерухомості незалежно від їхньої вартості, що належать йому на праві власності, перебувають у нього на праві оренди чи іншому праві користування станом на останній день звітного періоду (31 грудня для декларації «щорічна») або сукупно протягом не менше половини днів протягом звітного періоду (не менше 183 днів для декларації «щорічної»).

🏠 Крім того, у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації необхідно зазначити відомості про об’єкт нерухомості, який використовувався декларантом та членами сім’ї для проживання на кінець звітного періоду або не менше половини днів звітного періоду, незалежно від того, чи зазначалися відомості про цей об’єкт у розділі 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» декларації. Наприклад це можуть бути відомості про кімнату в будинку відпочинку чи готелі.

🏡 Якщо об’єкт нерухомості, що використовується для проживання на праві користування, є будинком, у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» також необхідно зазначити відомості про земельну ділянку, на якій він розташований.

📍 Записатися на онлайн-курс «Просто про е-декларування»: 
https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:NAZK+SED101+2021_T1/about

📍 Роз’яснення НАЗК щодо декларування: http://bit.ly/3a2Rlbt

📍 Розпочати заповнення декларації: http://portal.nazk.gov.ua/login

📍 Виникли запитання щодо роботи Реєстру? Напишіть нам на support@nazk.gov.ua

📍 Знайти антикорупційного уповноваженого вашої організації: http://bit.ly/3aMqZJU

📍 Маєте запитання щодо заповнення декларації? Звертайтеся до Контакт-центру НАЗК за номером +38 (044) 200 06 94