НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
logo
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
Навчай інших

Ми віримо в освіту та впевнені, що доброчесність має бути її невід’ємною складовою, яка є обов’язковою умовою успішного суспільства. А для того, щоб доброчесність стала новою нормою в Україні, необхідно стратегічно та послідовно просувати її — як на побутовому рівні, так і у сфері освіти.

Тож у цьому розділі ви зможете знайти корисну інформацію про доброчесність, щоб прокачати себе. Дізнаєтеся, як ефективно й за сучасними методиками навчати доброчесності школярів та студентів, а також отримаєте інструменти, що допоможуть крок за кроком сформувати доброчесне й прозоре середовище у вашому навчальному закладі.

Що складніше — учитися самим чи навчати інших? Насправді з якісними матеріалами та систематичним підходом обидва процеси можуть бути в задоволення!
У цьому підрозділі зібрані корисні матеріали для вчителів і викладачів від Офісу доброчесності та наших партнерів, які ви зможете використати у власній роботі. Курси, вебінари, рекомендації, готові розробки — формати різні, але всі об’єднані темою доброчесності. Ознайомтеся з перевіреними інструментами та впроваджуйте їх у своєму закладі освіти.
Інтелектуальна антикорупційна гра у форматі “Що? Де? Коли?”

Командна гра для учасників віком від 14 років. Допоможе молоді розвинути навички критичного мислення, співробітництва, лідерства, а також “копнути” глибше в явище корупції.

Грати

Антикорупційна «Мафія» (місто проти корупції)

Рольовий формат гри дозволить учасникам приміряти різні образи: активіста, корупціонера, олігарха, судді, детектива — аби дізнатися, чим живе недоброчесне суспільство, та поглянути на корупцію з усіх боків.

Грати

Антикорупційні сценарії

Автори описали ситуації з різних сфер життя (освіти, медицини, держави, бізнесу), що містять корупційні ризики. До кожного сценарію додані варіанти дій за таких обставин. Запропонуйте учням зробити свій вибір.

Читати

Антикорупційний квест “Павутина корупційних схем”

Інтерактивна гра, яка допоможе учасникам розібратися в явищі корупції, шукаючи найкращі варіанти виходу із ситуацій. Квест адаптований для проведення в класі, школі чи навіть місті.

Організувати квест

Антикорупційні уроки

Цілий комплект матеріалів для використання в 9-11 класах. Головна мета уроків — не просто розповісти про явище корупції, а й пояснити, чому воно є згубним для нашого суспільства.

Провести урок

Тиждень доброчесності: методичні рекомендації

Добірка практичних порад для організації та проведення «Тижня доброчесності» у закладі освіти. Використовуйте матеріали, щоб долучитися до всеукраїнської ініціативи.

Ознайомитися

Зимовий урок про доброчесність

Готовий план уроку для учнів 3-4 класу. Матеріали розраховані на те, щоб у цікавому форматі розповісти дітям про доброчесність. За посиланням також знайдете тематичні зображення, які використати на занятті.

Підготувати урок

Уроки доброчесності (для учнів 3-4 класів)

Відразу три матеріали: Путівник для вчителя з конспектом, Путівник для учня (тут дитина може писати свої роздуми, проходити самооцінювання, вирізати щось для поробки) та рамковий документ.

Скористатися

Доброчесність онлайн (спільно з ЦПД)

Цей урок має на меті розповісти й показати школярам, як правильно та доброчесно поводити себе в мережі, щоб не стати жертвою інформаційної війни, як розрізняти фейки, перевіряти інформацію, а також як не допомагати противнику своїми повідомленнями в мережі.

Ознайомитися

Посібник “Нариси про доброчесність”

Викладаєте в середній школі? Тримайте готові методичні рекомендації для проведення занять на тему доброчесності учням 5-9 класів. Ви можете обрати найбільш релевантні й цікаві активності, комбінувати їх та адаптовувати навіть до позакласних заходів.

Переглянути

Контакти
Офіс доброчесності

+38 (044) 200-06-94
м. Київ, бульвар Миколи Міхновського, 28
Підписатися на розсилку